Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Parlamenti do të ketë shumicë për votim

Shkup, 26 nëntor, zhurnal.mk – Nëse aktivizohet puna online në Parlament, ajo do të zgjasë për sa kohë që zgjat pandemia, tha në një takim me gazetarët, Kryeparlamentari Talat Xhaferi.

Xhaferi theksoi se ai ka shumicën e nevojshme për të votuar mbi nevojën për ndryshime në Rregulloren e Procedurës.

“Ndryshimet e propozuara për punën online u referohen deputetëve që nuk do të mund të vijnë në punë për shkak të coronavirusit. Ata do të duhet të informojnë kryetarin dhe të paraqesin dokument nga autoritetet shëndetësore i cili do të jetë në dispozicion për të gjithë deputetët”, tha Xhaferi.

Antonio Milloshoski, deputet i VMRO-DPMNE-së dhe kryetar i Komisionit të Punëve të Jashtme në Kuvend beson se sot nuk është koha për të mbajtur seancë, por është koha për të protestuar.

Postime të ngjashme

Nesër protestë për rastin „Monstra“, mbyllen disa rrugë në kryeqytet

T E

Edhe Lëvizja BESA mund të braktisë anijen e Zaevit?!

Bexhet Musliu

Ambasadori i Kosovës në Shkup i dorëzoi mirënjohje drejtorit të AZGJ-së, Ylber Sela

T E

Ziberi paralajmëron masa të reja, lloji britanik i virusit merr hov në vendin tonë

T E

Rruga drejt, debat për proceset gjyqësore në vend

Bexhet Musliu

Siljanovska Davkova: VMRO ka legjitimitet të plotë për të mbledhur nënshkrime kundër ligjit për regjistrim

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...