Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Partia e Pavle Trajanov me thirrje publike për kryetar komunash dhe këshilltarë

Shkup, 31 janar – Kryesia e LD ka vendosur të shpallë thirrje publike për kandidatë për kryetarë të komunave dhe mbajtës të listave të këshilltarëve për Qytetin e Shkupit dhe komunat në vend, për zgjedhjet e ardhshme lokale që do të mbahen në shtator të këtij viti.

Si parti demokratike ne duam të motivojmë kandidatë për kryetarë bashkie dhe këshilltarë që nuk janë të lidhur me partinë, por janë profesionistë të dëshmuar, kandidatë me aftësi menaxheriale dhe mbi të gjitha me integritet të lartë moral, rezistent ndaj ndikimeve korruptive, të respektuar në mjedisin ku punojnë dhe të njohin nevojat e qytetarëve në komunë, tha në konferencën e sotme për shtyp Sekretari i Përgjithshëm i LD, Zoran Dimitrovski.

Kandidatët për kryetarë të komunave do të duhet të përgatisin një program zgjedhor (2021-2025) i cili do të mbulojë çështje lokale – infrastrukturë, ekonomike, arsimore, shëndetësore, kulturore, sportive, etj. dhe të propozojë projekte dhe masa për realizimin e tyre.

Programi duhet të jetë rezultat i studimit dhe analizimit të situatës dhe duhet të zhvillohet në bashkëpunim me qytetarë, kompani, sektorin joqeveritar dhe ekspertë. Duhet të jetë gati deri në gusht 2021.

Postime të ngjashme

Qeveria emëroi Agim Murtezanin drejtor për Punë Hidrometeorologjike

D V

Zaev: Nesër mblidhet Qeveria për gjendjen e krizës

D V

Kërkohet shpallje e gjendjes së krizës për shkak të zjarreve në Maqedoni

D V

Qeveria e RMV-së ndan nga 10.000 denarë për personat të cilët kanë marrë pjesë në shuarjen e zjarreve

D V

Shilegov: Tre ekipe të zjarrfikësve dhe tre vetura janë nisur drejt Pehçevës dhe Dellçevës

D V

Në Tabanoc dhe Bllacë pritet deri 30 minuta për hyrje dhe dalje në Maqedoni

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...