Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Partia Socialiste përshëndet vendimin e DASH për Berishën

Balla shpërndan postimin e Sekretarit Amerikan të Shtetit.

Një reagim direkt për vendimin e Departamentit Amerikan të Shtetit ka ardhur nga kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, i cili shkruan se e përshëndet vendimin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ndaj Sali Berishës.

Balla ka shpërndarë edhe postimin e Sekretarit Amerikan të Shtetit, Antoni Blinken, duke përkthyer në shqip një pjesë të saj, ku thuhet se “Aktet e korruptuara të ish-Presidentit të Shqipërisë, Sali Berisha kanë minuar demokracinë në Shqipëri. Po e shpall Berishën dhe anëtarët e afërt të familjes së tij si të papranueshëm për të hyrë në Shtetet e Bashkuara”.

Postime të ngjashme

Gripi i shpendëve, ndalohet tregtimi në rrugë

Bekim Laçi

Sistem modern për analizat: 3 mln euro për sigurinë dhe shpejtësinë e shërbimit në QSUT

Bekim Laçi

Kryebashkiaku drejt shkarkimit/ Qerim Ismailaj i Mallakastrës rezultoi i dënuar në Greqi. Nuk e deklaroi

Bekim Laçi

Analizë/ “Bashkë pa kufi” – Sa janë realizuar 83 marrëveshjet Kosovë-Shqipëri ?

Zekirija Haxhiu

Në Shqipëri hapen qendra shëndetësore për turistë, me teste të shpejta për Covid-19

Bekim Laçi

Provimi i fundit! Sot 34 mijë maturantë do të testohen në lëndët me zgjedhje

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...