Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Parvanov: Bullgaria gaboi që ngriti çështjen me Maqedoninë në nivel të BE-së

Sofje, 7 shkurt – Bullgaria bëri gabim kur ngriti çështjen e Maqedonisë në nivelin e BE, kështu thekson ish-presidentit Bullgar Georgi Parvanov.

“Nuk ka interes për mosmarrëveshjen në Bruksel dhe askush atje nuk dëshiron të humbasë kohën e tij duke lexuar pozicionin kornizë bullgare”, tha Parvanov, i cili nuk përjashtoi mundësinë që administrata e re e Bidenit të bënte presion shtesë mbi Sofjen për të hequr embargo ndaj Maqedonisë.

Ai thekson se fakti që BE është përfshirë tani në negociatat midis dy palëve ka çuar në një katastrofë të vërtetë.

“Në vend të kombeve më të afërt, ne jemi bërë armiqtë më të mëdhenj në Ballkan,” tha ish-presidenti bullgar.

Postime të ngjashme

Pendarovski: Armata u kyç në shuarjen e zjarreve, nesër në mëngjes helikopterët shkojnë për të ndihmuar në Koçan

D V

DMSH i mobilizon ekipet për mbrojtje dhe shpëtim nga zjarret, thirrje për t’u përfshirë edhe shoqatat vullnetare zjarrfikëse

D V

Rektorati I Universitetit “Nëna Terezë” në Shkup me apel për vaksinimin e stafit dhe studentëve të UNT-së

D V

Nesër pa rrymë disa nga konsumatorët nga Qendra dhe Buteli

D V

Zjarr i madh nga pasditja po tërbon në Rankovc, ka edhe shtëpi të djegura

D V

Minsitri Filipçe: Pjesa më e madhe e të infektuarve, janë të ardhurit nga jashtë vendi

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...