Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Pas 13 vjetësh, zbulohet dizajni sekret i Volkswagen

Zhurnal Ads

Pas 13 viteve, u zbulua dizajni sekret i Volkswagen.

Pothuajse dy dekada bisedë për pasardhësin e pretenduar të Porsche 550 legjendar, tani është zbuluar se historia është e vërtetë.

Projektuesi i njohur Walter da Silva ka vendosur të zbulojë modelin e pasardhësit të Porsche 550 Spyder “Little Bastard”, një makinë e njohur për vrasjen e James Dean.

“Porsche 550 One The Little Bastard 2008. Projektuar nga Walter De Silva, Peter Wauda, ​​Christian Felske, Roma Rost. Projekti u porosit nga Prof. Dr. Ing. Ferdinand Piech dhe kjo është shfaqja e parë publike”, shkruhet në postimin në Instagram, transmeton Telegrafi.

Kujtojmë, Piech ndërroi jetë në vitin 2019, dhe riinterpretimi i makinës legjendare nuk erdhi kurrë në jetë. Kush e di, mbase thjesht nuk kishte një justifikim të tregut për një model tjetër të ngjashëm konceptualisht me Boxster.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Dhjetë këshilla për vozitje më të sigurt në mjegull

S.B.

BMW prezantoi një makinë mjaft tërheqëse

admin

Dalin imazhet e reja të VW ID.4

admin

Kështu duket kur një Golf i ri godet një kamion

S.B.

Mercedes-Benz shfaq pamjet e makinës së saj futuriste që nuk ka timon

admin

Këto makina elektrike do të dalin në treg në vitin 2021

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...