Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Pas Apple edhe Androidi fshin “Fortniten”

Zhurnal Ads

Pas largimit nga dyqani i aplikacioneve të Applet, videoloja “Fortnite” është fshirë edhe nga “Google Play Store” në Android.

Kompania që krijoi videolojën kishte përditësuarës fundmi “Fortniten” duke ua mundësuar pagesat brenda videolojës, gjë që është e dënueshme nga të dyja platformat e mëdha.

Të dyja kompanitë e mëdha, si Apple edhe Google kanë tarifa për sistemet e pagesave, dhe mospërfillja e tyre ka çuar në fshirje të aplikacionit të shumëpërdorur.

“Për zhvilluesit e aplikacioneve që na zgjedhin në ‘Play Store’ ne kemi politika të vazhdueshme që janë të drejta për ta dhe i mbajmë të sigurta për përdoruesit. Teksa ‘Fortnite’ mbetet në dispozicion në Android, ne s’mund ta lëmë në dispozicion në dyqan sepse shkel rregullat tona. Gjithsesi, presim shansin të diskutojmë me ‘Epicun’ që të rikthejmë ‘Fortniten’ në ‘Google Play”, ka njoftuar gjiganti Google.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

A mbaron shpejt bateria e telefonit tuaj? Ja se kush e shpenzon më së shumti atë!

admin

OnePlus sjell telefonin e mençur të ri Nord N10 5G

admin

Bateria që pritet të zgjatë 28 mijë vjet dhe tashmë ka shumë që janë të interesuar për të

admin

Tani më Facebook u’a gjen të dashurin!

admin

Tesla shet pothuajse gjysmë milion automjete elektrike në vitin 2020

T E

Microsoft në bisedime për të blerë TikTok

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...