Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Pas Gjermanisë edhe Franca në karantinë nga Covid-19, Macron: Nga e premtja bllokim kombëtar

Zhurnal Ads

Pas Gjermanisë, koronavirusi fut sërish në karantinë edhe Francën. Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka njoftuar këtë mbrëmje një bllokim të dytë kombëtar, duke ndaluar lëvizjen mes rajoneve.

Ka qenë vetë presidenti Emmanuel Macron ai që shpalli masën në një konferencë për shtyp këtë mbrëmje por ndërkohë, këshilli i mbrojtjes dhe kabineti po vendosin për shtrirjen e izolimit të planifikuar katër javor me raportet që sugjerojnë se shkollat do të mbeten hapur dhe studimi online do të inkurajohet për fëmijët më të rritur dhe universitetet.

Ndalim qarkullimet gjatë natës janë në fuqi në disa qytete dhe rajone të vendit.  Franca regjistroi 523 viktima të martën.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Rekorde, 4 milionë amerikanë kanë votuar tashmë me postë

admin

Kryeministri i Greqisë cakton datën: Do të vaksinohem me gruan ‘live’ në spital

T E

Pompeo: Kina është duke kryer gjenocid kundër ujgurëve

T E

Hoteli më i lartë në botë nis provën e funksionimit

Z H

SHBA, një rekord prej 25 milionë qytetarësh kanë votuar për presidencialet

admin

Të paktën 20 të vrarë në Afganistan pas një sulmi me bombë

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...