Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Pas Greqisë dhe Italia i mbyll ‘dyert’ shqiptarëve, shtyhen kufizimet deri më 30 Korrik

Edhe pse aktualisht u bë pothuajse një muaj që vendi ynë ka pësuar ulje të ndjeshme të rasteve pozitive me Covid sërish Italia nuk ka hapur kufijtë.

Ashtu si Greqia dhe vendi tjetër fqinj, Italia ka vendosur të lërë në fuqi masat aktuale për lëvizjen e shtetasve shqiptarë.

Edhe pse aktualisht u bë pothuajse një muaj që vendi ynë ka pësuar ulje të ndjeshme të rasteve pozitive me Covid sërish Italia nuk ka hapur kufijtë.

Lajmi është bërë i ditur nga Ambasada Italiane në vendin tonë, ku në një njoftim zyrtar rezulton se nsata aktuale do të qëndrojnë në fuqi deri më 30 Korrik.

Kjo do të thotë që shumë shqiptar që mund të kishin zgjedhur Italinë si destinacion të pushimeve verore tashmë duhet të heqin dorë.

Mbetet në fuqi lëvizja vetëm për ata që kanë nënshtetësi italiane, që janë resident në Itali ose që udhëtojnë për arsye studimi.

Postime të ngjashme

Grusht me truprojat në Sarandë, arrestohet një person, nën hetim turistët nga Anglia e Kosova

D V

Gërdeci, Gjykata rrëzon kërkesën për rihapjen e gjykimit ndaj Mediut

D V

Meta vlerëson dy veprimtarë dhe heronj të Luftës Çlirimtare të Kosovës

D V

Turizmi në Tiranë – kryeqyteti shqiptar nën fokusin e aparatit të fotografive të vizitorëve

D V

Shqipëria e treta në Evropë për aplikimet për azil të fëmijëve, më e preferuara Franca

D V

Mbërrijnë 67,860 doza të vaksinës Pfizer, Rama: Vijojmë çdo ditë pa u ndalur me vaksinimin masiv në të gjithë vendin

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...