Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Pas grevës në burgun e Peqinit, 100 të burgosur hyjnë në grevë urie në burgun e Reçit

Rreth 100 të burgosur në Burgu i Reçit kanë hyrë në grevë urie dhe kanë refuzuar ushqimin.

Shkak është moslejimi i vizitave të familjarëve që nga fillimi i pandemisë, si dhe mos lejimi i marrjes së lejeve për të shkuar në familje.

Nga burime pranë burgut të Reçit mësohet se ka dy ditë që të burgosurit kanë refuzuar ushqimin.

Postime të ngjashme

Arsyet pse Partia Demokratike kërkon rivotim në 9 qarqe në Shqipëri

N E

Shqipëria regjistron 57 raste të reja me Kovid-19 në 24 orët e fundit

N E

Koalicioni (ABEOK) ka bërë kërkesë ankimore në KQZ, kërkojnë që të pajisen me vendimin për votimin e shqiptarëve jashtë vendit

N E

Edi Rama: Janë kryer 600 mijë vaksinime anti Kovid në të gjithë vendin

N E

Juventus i dërgon një fanellë Edi Ramës me numrin tre, në shenjë urimi për mandatin e tretë të fituar

N E

Dita e Europës, Ambasadori i BE në Shqipëri Luigi Sorec: Askush nuk është i sigurt, pa qenë të gjithë të sigurt

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...