Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Pas Helidon Bushatit në Shkodër, Basha cakton Alibeajn drejtues politik në Fier

PD ka caktuar një tjetër drejtues politik në qarqe për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit 2021.

MAPO mëson se drejtimi i Qarkut të Fierit i është besuar ish-deputetit Enkelejd Alibeaj.

Ai është anëtar i Kryesisë së PD, ndërsa më herët ka qenë edhe Sekretar i PD për Rendin dhe Sigurinë.

Enkelejd Alibeaj ishte deputet i Partisë Demokratike në Legjislaturën VII të Kuvendit të Shqipërisë. Alibeaj ka qenë Ministër i Drejtësisë në vitet 2007-2009.

Po sot, kryetari i PD, Lulzim Basha caktoi ish-deputetin Helidon Bushati drejtues politik i Qarkut të Shkodrës.

Mësohet se orët në vijim, Bashas do të caktojë edhe drejtuesit e 10 qarqeve të tjera, të cilët do të kryesojnë fushatën elektorale të PD në zgjedhjet e ardhshme parlamentare.

Postime të ngjashme

Edi Rama prezenton masterplanit e portit të Durrësit

N E

Monika Kryemadhi: Emigrantët po kthehen të votojnë për ndryshim

N E

Trupat dhe tanket amerikane zbarkojnë në Shqipëri

N E

Basha: Rama e ka kuptuar se shumica dërrmuese e shqiptarëve duan ndryshim!

N E

ish-ambasadori Islam Lauka: Shqiptarët nuk kanë fuqi për tu bashkuar

N E

179 raste të reja dhe dy të vdekur nga Kovid-19 në Shqipëri

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...