Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Pas Hotit komisionari evropian takohet edhe me Vuçiqin

Pas takimit me kryeministrin e Kosovës, Avdullah Hoti, Komisionerin Evropian për Fqinjësinë dhe Zgjerimin, Oliver Varheji, do të takohet edhe me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq.

Takimi në Beograd do të fillojë nga ora 18:15, raporton agjencia e lajmeve serbe, Tanjug, transmeton Insajderi.

Ndërsa në ora 11:00 është paraparë që në Prishtinë, Varheji të takohet me kreun e ekzekutivit të Kosovës ku më pas parashihet një konferencë e përbashkët për media.

Postime të ngjashme

Vizita e Lajçak, javën e ardhshme në Ballkan për bisedimet Kosovë-Serbi

T E

Sekuestrohen dy armë zjarri në Prishtinë

T E

Gjeloshaj: Në Tuz mbretëron një ditë e qetë – të gjithë që dje ishin arrestuar, janë liruar

T E

Kurti në takim me ambasadorin britanik: Qeveria e re do të konsolidohet shpejt

T E

Kosovë/ Pesë të vdekur dhe 445 raste të reja me Covid-19

S.B.

Nesër pritet përfundimi i procesit të rinumërimit të 552 vendvotimeve dhe vlerësimit të pakove nga diaspora

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...