Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Pas humbjes nga Napoli, Juventusi kërkon fitore ndaj Crotones, formacionet e mundshme

Vendi i gjashtë me gjithsejtë 42 pikë të mbledhura nuk është aspak pozita që i plotëson kërkesat dhe pritjet e drejtuesve të Juventusit, andaj trajneri Andrea Pirlo kërkon që skuadra e tij të reagojë fuqishëm pas humbjes nga Napoli.

“Zonja e Vjetër” ballafaqohet sonte me Crotonen me fillim nga ora 20:45 si vendas dhe me një fitore eventuale do të ngritej deri në vendin e tretë në tabelë, përcjell KosovaPress.

Cristiano Ronaldo dhe Dejan Kulusevski janë emrat që pritet t’i prijnë skuadrës në sulm për të siguruar tre pikëshin e radhës.

Këto janë formacionet e mundshme:

Juventus: Buffon; Danilo, Demiral, De Ligt; Chiesa, Ramsey, Bentancur, McKennie, Alex Sandro; Kulusevski, Ronaldo.

Crotone: Cordaz; Rispoli, Magallan, Golemic, Reca; Molina, Petriccione, Vulic; Messias; Ounas, Di Carmine.

Postime të ngjashme

Milani dëshiron të mbyllë sa më parë transferimin e Tomorit

Z H

Courtois: Gara për titull ende s’ka mbaruar

Z H

Bartomeu ka kaluar natën në paraburgim në Kataluni

Z H

Lëndohet Ibra, mungon në katër ndeshjet shumë të rëndësishme për Milanin

Z H

Crotone shkarkon trajnerin Stroppa

Z H

Top-23 yjet e futbollit që mbesin pa kontrata në fund të këtij sezoni

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...