Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Pas ikjes së Mijalkov, Çulev: Gjendja është alarmante, kush është fajtori tash?

Shkup, 22 shkurt – Nga një shtet anëtar i NATO-s dhe aspirant i BE-së, më e pakta që pritet është një mungesë serioze vullneti dhe kapaciteti për t’u marrë me sfidat themelore me një theks në problemin më të ngutshëm në luftën kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit, reagon ish-ministri i Brendshëm Naqe Çulev, pas arratisjes te ish-shefi i policisë sekrete Sasho Mijalkov.

“Pritjet dhe shpresat e qytetarëve për drejtësi, shtetin e së drejtës dhe një jetë më të mirë janë tradhtuar. Gjendja është alarmante, përgjegjësia duhet të vendoset me saktësi me emër dhe mbiemër. “Kush është fajtor tani?”, shkruajti Çulev në Facebook.

Postime të ngjashme

Komuna e Tetovës vazhdon debatin për transportin publik

T E

Zv/ministri i Kulturës Sulejmani i kundërpërgjigjet Stefoskës: Keni bërë diskriminim etnik në vlerësimin e projekteve

Bexhet Musliu

Zejdi pyet për “Monstrën” në Kuvend!

Bexhet Musliu

A po zgjerohet fuqia e grupit të “zjarrt” kundër Artan Grubit ?

Bexhet Musliu

582 raste dhe 374 të shëruar nga Covid 19

T E

Çerdhet në Saraj dhe Kondovë me dy grupe shtesë për fëmijë

Bexhet Musliu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...