Pas katër vitesh, merr fund kontesti gjyqësor mes Neymar dhe Barcelonës

Barcelona dhe Neymari i kanë dhënë fund mosmarrëveshjes së tyre ligjore mënyrë miqësore, pas një beteje katërvjeçare në gjykatë.

 

Sulmuesi brazilian kishte paraqitje mbresëlënëse për vitet e kaluara në Camp Nou, para se të kalonte te Paris Saint-Germain për shumën që ende vazhdon të jetë rekorde, 222 milionë euro.

Neymar argumentoi se atij iu detyrua një bonus nënshkrimi i papaguar pavarësisht largimit nga Blaugranasit, me ato pretendime që kundërshtuan ato të Barcelonës për një shkelje të pretenduar të kontratës.

Çfarë është thënë?

Katalunasit tani ka deklaruar në faqen zyrtare të klubit: “FC Barcelona njofton se kanë përfunduar në mënyrë miqësore çështjet e ndryshme të punës dhe çështjeve civile që ishin të hapura me lojtarin brazilian Neymar da Silva Santos Junior”.

“Si e tillë, një marrëveshje transaksioni midis klubit dhe lojtarit është nënshkruar për t’i dhënë fund çështjeve ligjore që ishin në pritje midis dy palëve: tre kërkesa në lidhje me punën dhe një çështje civile”.

“Neymar ishte një lojtar i Barçës midis sezoneve 2013-14 deri 2016-17. Më pas, ai nënshkroi për Paris Saint-Germain, klubin ku ai aktualisht luan”.

Neymar vs Barcelona: Çfarë ndodhi?

Kompania që menaxhon Neymarin pretendoi pas kalimit në Francë në vitin 2017 se lojtarit i detyrohej Barcelona një bonus besnikërie në lidhje me një rinovim të kontratës që u nënshkrua në vitin 2016.

Është sugjeruar nga përfaqësuesi i Brazilit që ai dhe babai i tij kishin të drejtë për 43.6 milionë euro si pjesë e asaj marrëveshje.

Barca tashmë ishte në gjyq nga Neymar për prishje të kontratës pasi gjërat thuhej se do të kalonin në një nivel të shëmtuar.

Një gjykatë katalanase vendosi në favor të Barcelonës përsëri në qershor të vitit 2020, me Neymarin që urdhërohej të paguante ish-klubin e tij 6.7 milionë euro pasi humbi çështjen e tij.

Të gjitha çështjet janë mbyllur tani, me klubin dhe lojtarin që tani vazhdojnë punët e tyre. 

Related posts

Zyrtare: Jack Grealisht kompleton transferimin rekord te Manchester City

D V

Ronaldo kaloi barrierën për ta ndihmuar rojën që e rrëzoi me goditjen me top

D V

Atletico Madridi fiton me shumë mund ndaj Elches

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com