Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Pas maturantit rezulton pozitive me COVID-19 mësuesja në Gjirokastër, mbyllet klasa e 10-të. Të infektuar edhe dy punonjës të doganës së Kakavijës

Vazhdon saga e infektimeve në Gjimnazin “Siri Shapllo”, në Gjirokastër.

“Panorama” ka mësuar se pas një maturanti, i cili rezultoi i infektuar, sot ka rezultuar pozitive edhe mësuesja e klasës së 10-të, e cila është karantinuar në banesë.

Menjëherë është vendosur mbyllja e klasës, nxënëseve i është bërë tampon, si dhe mësuesve.

Po ashtu Gjirokastra të infektuar ka edhe nga institucionet shtetërore. Mësohet se dy persona kanë rezultuar pozitivë në dogana e Kakavijës.

Postime të ngjashme

Luftimet në Izrael, goditje raketash pranë ambasadës shqiptare. Reagimi: Kjo situatë duhet të marrë fund

S.B.

Nga nesër do të mbyllet kalimi i makinave në njërin tub të tunelit të Kërrabës, zbuloni arsyen

S.B.

“Refuzon transparencën mbi 25 prillin”- Juristi i PD-së i drejton dhjetë pyetje publike KAS-it

S.B.

Rama-Manastirliu inspektojnë punimet e Spitalit të ri të Sëmundjeve të Brendshme: Përfundon brenda vitit, investim i qeverisë 14.8 milion euro

S.B.

UKT ndërhyrje në rrjetin e kanalizimeve në disa zona të kryeqytetit, përfitojnë mbi 40 mijë banorë

S.B.

“Shqipëria rrezikon të humbasë alternativen qeverisëse”, Nishani nga Korça: Përgjegjësia politike që duhet të marrë PD-ja

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...