Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Pas një mijë vjetëve, fshati austriak me emrin ‘F…’ do të riemërtohet

Kryetari i fshatit të vogël austriak ‘Fucking’, Andrea Holzner, njoftoi se nga 1 janari 2021, ky vend do të mbajë një emër tjetër – Fugging, shkruan DW.

Ky është një vendim i dakorduar nga 100 njerëz që jetojnë në këtë komunitet të vogël, transmeton Telegrafi.

Ata duan të heqin qafe këtë emër për shkak të të cilit shpesh janë tallur.

‘Fucking’ nuk ka asnjë kuptim në gjermanisht, dhe vendasit janë të irrituar nga fakti që turistët vijnë për të vizituar fshatin vetëm për të bërë foto te emri i fshatit që është në tabelë. Përveç kësaj, vendasit kanë luftuar për këtë ndryshim për disa vjet.

Ende nuk është njoftuar nëse fshatrat fqinjë të ‘Oberfucking’ dhe ‘Unterfucking’ do të marrin gjithashtu emra të rinj.

Postime të ngjashme

Video që lexon buzët e Kate dhe zbulon si i thërret ajo vjehrrit të saj, princit Charles

Lea Muslija

Miliarder, udhëtar apo model? Çfarë bëri krijuesi i Telegram që e futi në telashe me agjencinë e intelegjencës ruse?

Lea Muslija

Vdes babai i 89 fëmijëve me 38 gra

Zekirija Haxhiu

Vendi ku nuk ka rënë shi që 400 vjet

Dafina Vidishiqi

Vula 7.000-vjeçe në Izrael mund të ishte përdorur për nënshkrimin e dërgesave

Dafina Vidishiqi

Enigma të cilën mund ta zgjidhin vetëm një për qind e njerëzve

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...