Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Pas Parlamentit europian, Petir vazhdon ‘luftën’ për Maqedoninë dhe në Parlamentin kroat

Zagreb, 22 janar – Mikesha e Maqedonisë, Mariana Petir vazhdoi në parlamentin kroat vazhdon pikërisht nga ku mbeti në Parlamentin Evropian në luftën e saj për “drejtësinë Maqedonase”.

Me një pyetje parlamentare për kryeministrin Andrej Plenkovi ajo, përsëri u zotua Kroacia të ndihmojë hapjen e negociatave të Bashkimit Evropian me Maqedoninë dhe kapërcimin e “pengesave” që vendosen vazhdimisht nga disa shtete anëtare, siç tha ajo.

Themeluesi dhe ish-shefi i Grupit të Miqve të Maqedonisë në Parlamentin Evropian u hoq nga ajo pozitë nga Qeveria e Zaev pasi ajo erdhi në pushtet.

Postime të ngjashme

Lidhja mes krimit dhe elitave politike solli të ashtuquajturën “arratisje” të Mijallkovit

D J

Zgjedhjet lokale më 3, 10 ose 17 tetor

D J

Janë regjistruar 485 shkelje për mosmbajtje të maskës

D J

Disa lagje të Tetovës tashmë tre ditë pa ujë

D J

Zaharieva: Nuk ka forcë para së cilës do të dorëzohemi, BE nuk është Jugosllavi

D J

Në Shkup janë sanksionuar 193 shoferë, 29 prej tyre kanë qenë pa patent shoferi

D J

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...