Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Pas pauzës 11 mujore, rivendoset linja ajrore Shkup-Athinë

Shkup/Athinë, 7 shkurt – Pas një pauze 11-mujore për shkak të pandemisë, fluturimet midis Athinës dhe Shkupit do të rinisin në 15 Shkurt, tha linja ajrore greke Aegean Airlines.

Kjo thuhet në prezantimin e planeve për të rindërtuar linjat me disa vende të ish-Jugosllavisë.

Transportuesi atje planifikon të kthejë fluturimet midis Athinës dhe Shkupit në 10 ditët e ardhshme dhe do të fluturojë dy herë në javë me një avion ATR42.

Lidhja ajrore midis dy kryeqyteteve u pezullua në fillim të pandemisë Covid marsin e kaluar.

Postime të ngjashme

Llajka: Vala e nxehtësisë ndikon edhe ndaj kafshëve, qytetarët të kenë kujdes me kanakarët e tyre

Z H

Normalizohet komunikacioni hekurudhor, makinistët e kanë ndërprerë bojkotin

Z H

Sllovenia dërgon 16 automjete dhe 46 zjarrfikës

Z H

Promovohet pulla postare kushtuar 20 vjetorit të Marrëveshjes së Ohrit

Z H

Zhurnal mëson / Pas 22 viteve, Policia Pyjore në Shkup me udhëheqës shqiptar

R Zh

Lëshohet në përdorim aplikacioni CommoPass për udhëtim jashtë vendit

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...