Pas përjashtimit të Sali Berishës, ambasadorja Kim i shkon në zyrë Lulzim Bashës

Ambasadorja amerikane Yuri Kim do të zhvillojë një takim me kreun e Partisë Demokratike Lulzim Basha. Ky takim do të jetë ballafaqimi i parë i ambasadores Kim me Bashën, pasi ky i fundit vendosi të përjashtojë nga grupi parlamentar i PD, Sali Berishën.

Takimi mes ambasadores Kim dhe kryedemokratit Basha do të zhvillohet në orën 16:00 në selinë e Partisë Demokratike. Ndërsa ende nuk ka asnjë detaj në lidhje me atë që pritet që të diskutohet në këtë takim.

Related posts

Zjarret në fshatrat e Vlorës jashtë kontrollit

N E

Mbetën mes detit pas prishjes së skafit, roja bregdetare shpëton tre të rinj në Vlorë

D V

Integrimi në BE/ Mund të ketë presion? Përgjigjet Rama: Ne jemi në dashuri me BE, do na përqafojnë kur…

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More