Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Pas Prishtinës, Grenelli sot në Beograd

I dërguari amerikan për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, Richard Grenell, do të jetë të martën në Beograd.

Kjo vizitë e tij në kryeqytetin serb vjen pas vizitës në Prishtinë.

“Më ka dërguar Trump-it që t’i impementojë marrëveshjet”, ka thënë Grenell të hënën. E njëjti motiv do të jetë edhe në Serbi, njofton Insajderi.

Ai do të takohet me presidentin e Serbisë, Aleksander Vuçiq dhe kryeministren, Ana Brnabic.

Kosova ka akuzuar Serbinë për moszbatim të marrëveshjes së Uashingtonit, pasi Vuçiq ishte pajtuar që të ndalet fushata ndërkombëtare kundër Kosovës.

Por, qasja e presidentit serb ndaj Izraelit dhe Palestinës ka bërë që të kontestohet zbatimi i marrëveshjes së Uashingtonit nga shteti i Serbisë.

Postime të ngjashme

13 pacientë me COVID-19 në gjendje të rëndë në Spitalin e Pejës

S.B.

Anëtarja e kryesisë së LDK-së kritikon Gërvallën pas paraqitjes në Këshill të Sigurimit

S.B.

Emra të rinj, qëndrime të vjetra – Raport për Kosovën në OKB/ Përfaqësuesi i Rusisë kërkoi largimin e flamurit, britaniku e kundërshtoi

S.B.

Sot mbahet takimi i Këshillit të kryetarëve komunal për masat antiCOVID, do të japin sugjerime si të veprohet më tutje

S.B.

Sot nis procesi i vaksinimit antiCOVID për të moshuarit në shtëpitë e kujdesit dhe pacientët në dializë

S.B.

​Haxhiu, Lekaj, Kadaj-Bujupi dhe Baftiu dalin para drejtësisë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...