Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Pas reagimeve të shumta për racizmin e tepruar ndaj konkurrentes me syze, Renato Mekolli kërkon falje publike

Shefi i “Hell’s Kitchen”, Renato Mekolli ka qenë prej vitesh shumë i diskutuar në rrjetet sociale.

Thuajse të gjithë e kanë parë videon kur ai i drejtohet me të bërtitura një prej konkurrenteve, duke përdorur gjuhë raciste.

Ai e ka quajtur konkurrenten që bartte syze “qorre”, duke e ofenduar edhe më shumë me prehjen: “As me syze nuk shikon, imagjinoje po të ishe pa to”.

Pas reagimeve të shumta në rrjetet sociale, Renato Mekolli në një fotografi të publikuar në rrjetin social ka bërë një kërkim-falje publike.

Ai ka cekur ndër të tjerash që “Hell’s Kitchen” është një spektakël, nga ku do të dëshironte që askush të mos kopjonte asgjë nga aty.

Ky është shkrimi i tij i plotë (pa ndërhyrje):

“Edhe shefi pendohet
Me rremben kuzhina dhe deshira per perfeksion, padyshim kjo nuk justifikon ate qe i thash Erkiades ne episodin e kaluar, njeres nga konkurrentet!
Nje fjal qe goditi si shigjete tek ajo dhe ju qe shihni programin! Une kam mbajtur syze ashtu si edhe familjaret e mi, ndaj kurresesi qellimi im nuk eshte te ofendoj askend, I bashkohem thirrjes suaj! Se duhet te evitojme kete menyre komunikimi!

Ama nga ky gabim te gjithe nje mesazh e morem: se kur themi te tjerve nje fjal te shemtuar, i lendojme ata! Nga programi i pam
Te dyja anet e medaljes, ate qe “gjuan me fjale” dhe personin qe vuan nga ato!

Mos harroni dicka, Hells kitchen eshte nje show! Une ju kerkoj te mos imitoni asgje cfare ndodh aty”.

https://www.instagram.com/p/CGX6lH4jJ3d/?utm_source=ig_web_copy_link

Postime të ngjashme

Hiti i ri nga Maili, rep artist shumë modern

T E

Publikon fotografitë e para pas lindjes, Elita Rudi zbulon portretin e vajzës Bota

S.B.

Rita Ora zëvendësohet në jurinë e “The Masked Dancer”

S.B.

Heidi Klum e lejon vajzën të bëhet modele pasi ajo ia kishte kërkuar me vite këtë

S.B.

Bebe Rexha publikon pamje “të rrezikshme” nga klipi i ri

S.B.

Arbenita Ismajli shkëlqen në fotografitë e radhës teksa pozon me barkun e rrumbullakosur

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...