Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Pas shkrimit në “Zhurnal” reagon Fazliu nga Alternativa: 90 mijë euro për Tunën, 0 për Alfabetin, BDI ka emër ‘Korrupsion’

Zhurnal Ads

Shkup, 29 nëntor, Zhurnal.mk – Pas shkrimit të Agjencisë së Lajmeve Zhurnal, për harxhime marramendëse për realizimin e klipit për ditën e Alfabetit nga Zëvendëskryeministri i parë shqiptar, Artan Grubi vijnë reagime edhe nga partitë opozitare Shqiptare.

Faton Fazliu nga partia Alternativa njëherit dhe ish shef i kabinetit të ministrit të kulturës, ka reaguar pas informacioneve se Qeveria nuk ka lëshuar asnjë denarë për Ditët e Alfabetit, ndërsa për këngën e Tunës është paguar shuma prej 90.000 euro.

“Meqë nga Instituti deklaruan se sivjet nuk kanë marrë asnjë denarë nga Qeveria për “Ditët e alfabetit”, ndërsa për një këngë të Tunës u raportua se Artan Grubi ka paguar 90.000 euro, i bie të themi se kështu kujdeset Artan patrioti për alfabetin tonë. 90.000 euro për Tunën dhe 0 euro për Alfabetin, BDI-ka emër ‘Korrupsion’’, ka shkruar kështu në reagimin e tij Faton Fazliu.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Reforma në arsim miratohet jashtëzakonisht përmes procesit publik dhe të hapur

T E

Arrestohet në Xhermë të Tetovës një i arratisur nga burgu

T E

Gashi takim me kreun e PDK-së, Kadri Veseli

admin

Parashikimi i motit në Maqedoni të Veriut

Z H

LSDM: Në mes të pandemisë me 500 amendamente, VMRO-DPMNE e bllokon Ligjin për mbrojtje shëndetësore

E.E.

Arrestohet pronari i një objekti hotelierik në Tetovë, punoi pas kohës së lejuar

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...