Bota

Pas Shtëpisë së Bardhë, probleme me COVID edhe në Bruksel, izolohet presidentja e Komisionit Evropian

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen ka njoftuar përmes Twitterit se është në vetizolim, pas kontaktit që ka pasur me një person që ka rezultuar pozitiv me COVID 19, raporton Gazeta Express.

Ajo ka bërë të ditur se të martën e kaluar ka marrë pjesë në një takim me një person që pastaj ka rezultuar pozitiv me COVID 19.

Ursula von der Leyen ka shkruar se është vetëzioluar si dhe është testuar përsëri sot.

“ Unë kam rezultuar negativ pas testit të bërë të enjten megjithatë jam testuar përsëri sot”, ka shkruar ajo.

Postime të ngjashme

Merkel: Masa më të ashpra, ose Gjermania e humb kontrollin ndaj pandemisë

admin

Çfarë qëndron pas përplasjes publike midis Serbisë dhe Malit të Zi?

S.B.

Dritan Abazoviq infektohet me Covid-19

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...