Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Pas Spanjës, edhe Franca tejkalon 1 milion raste me Covid-19 që nga fillimi i pandemisë

Zhurnal Ads

Pas Spanjës, edhe Franca ka konfirmuar 1 milion raste me Covid-19 që nga fillimi i pandemisë, e deri më tani. Kjo sipas të dhënave nga Universiteti Johns Hopkins.

Spanja e tejkaluar këtë shifër që ditën e djeshme, shkruan abcnews.al

Ndërsa Franca, sipas llogaritjeve të JH numëron 1,000,357 raste me koronavirus dhe 34,075 raste fatale. Ndërkohë, sot qeveria e vendit pritet të prezantojë një plan tjetër masash ndërsa në listën e mëparshme do të shtohen edhe 6 qytete të tjera me ndalimqarkullimi. Në total numri i qyteteve me orë policore shkon në 14.

Në rang botëror, Shtetet e Bashkuara renditen të parat në radhë me 8,3 milion të infektuar. s.b/abcnews.al/

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

CMG-ja: Rrjetet sociale amerikane i heqin te drejten e shprehjes Presidentit

Z H

Biden me masa të gjendjes së luftës, kundër koronavirusit

S.B.

Infektohet Kryepeshkopi grek, po kurohet në një spital me Janullatosin

S.B.

Shkon mbi 88 milionë numri i të infektuarve me koronavirus në të gjithë botën

T E

Egjipti dhe Greqia bashkojnë ushtritë kundër Turqisë

S.B.

Hungaria heq dorë nga vaksina ruse kundër Covid-19

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...