Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Pas sulmit në Vjenë rriten thirrjet online për ekstremizëm

Kur një i ri në Vjenë të Austrisë, me origjinë shqiptare, kreu një sulm terrorist duke vrarë katër persona, shumë shqiptarë e dënuan sulmin.

Por, shumë të tjerë e mbështeten të riun i cili ishte me origjinë nga një fshat i Tetovës në Maqedoninë e Veriut.

Radio Evropa e Lirë ka parë se paku katër faqe në rrjetet sociale të cilat kanë qindra ndjekës. Këto faqe përkrahin grupe ekstremiste si dhe veprat e tyre të dhunshme.

Nuk dihet se kush i administron këto faqe dhe nga cili vend kontrollohen, mirëpo shumë nga komentuesit janë shqiptarë.

Në komente dhe postime të ndryshme, përdoruesit e kanë përkrahur dhunën e Kujtim Fejzullait, që pos të vrarëve, plagosi edhe 22 të tjerë.

Postime të ngjashme

Çfarë mund të presë Gjermania nga një president Biden?

B M

“Nisma e Tre Deteve” merr mbështetje nga SHBA

admin

​Shtëpia e Bardhë do të dezinfektohet para se Biden të zhvendoset në hapësirat e saj

T E

Vaksina antiCovid/ Mbi 130.000 të vaksinuar në Britani gjatë javës së parë

S.B.

Shkon në 48 milionë, numri i të prekurve nga koronavirusi në botë

B M

Iran, mjekët me një mision të vështirë përballë COVID-19

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...