Pas sulmit të Britneyt ndaj shërbëtores, rasti dërgohet në prokurori

Britney kohët e fundit po ka telashe me drejtësinë.

 

Policia në Kaliforninë Jugore ka dorëzuar një akuzë për sulm kundër Britney Spears tek prokurorët, raporton mirror.co.uk.

Ylli i popit dyshohet se ka goditur shtëpinë e saj në fillim të këtij muaji, sipas Zyrës së Sherifit të Qarkut Ventura.

Tani, kapiteni Eric Buschow i Zyrës së Sherifit të Qarkut Ventura ka konfirmuar se çështja iu është dorëzuar prokurorëve.

Zyra e Prokurorit të Qarkut Ventura do të vendosë nëse Spears duhet të akuzohet për një vepër penale.

Askush nuk u plagos në incidentin, i cili dyshohet se ndodhi më 16 gusht, tha policia më parë.

Spears, 39 vjeç, jeton në Thousand Oaks, rreth 40 milje në perëndim të Los Angeles.

Rosengart u bë avokati i yllit në korrik mes luftës së saj për t’u çliruar nga kujdestaria që ka kontrolluar jetën dhe karrierën e saj për 13 vjet.

Spears dha dëshminë bombë në gjykatë në qershor, duke e përshkruar marrëveshjen ligjore si “abuzive”.

Babai i saj, Jamie, është pajtuar me kërkesat e saj për të dhënë dorëheqjen si kujdestare e pasurisë së saj, megjithëse nuk i është dhënë një afat kohor për ta bërë këtë.

Kanë kaluar më shumë se një dekadë që kur Britney u vendos nën mbikëqyrjen e kujdestarisë.

Kujdestaria i dha babait të saj Jamie kontrollin e rregullimit të çdo aspekti të jetës së saj, përfshirë kufizimet në shpenzimet e saj, vizitorët e saj dhe madje edhe llojin e telefonit që mund të ketë.

Jeta e këngëtares u shqyrtua në dokumentarin e fundit Framing Britney Spears i cili hodhi një dritë mbi konservatorin.

Që atëherë këngëtarja i ka bërë të qarta ndjenjat e saj në lidhje me aranzhimin, duke dhënë dëshmi në një seancë gjyqësore në Los Anxhelos duke bërë thirrje që të mbyllet kujdestaria.

Ajo që atëherë ka punësuar një avokat të ri dhe ka paraqitur një peticion në gjykatë për t’i dhënë fund marrëveshjes.

Related posts

Dhurata Dora poston imazhe nga prapaskenat e klipit të ri

D V

Filmi i Whitney Houston dhe Kevin Costner “The Bodyguard” do të ribëhet, fansat duan që Beyonce ose Rihanna të luajnë në rolin kryesor

D V

Gent Fatali shijon romancën e dashurisë me motrën e Loredanës

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More