Shqipëri

Pas takimit me Hajnajn, Soreca: Lufta kundër krimit të organizuar vijon të jetë përparësi

Zhurnal Ads

Ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca është takuar këtë të mërkurë me kryetaren e Byrosë Kombëtare të Hetimit, Aida Hajnaj.

Përmes një postimi në “Twitter”, Soreca shkruan se gjatë takimit i ka konfirmuar Hajnajt mbështetjen e BE-së, si dhe kanë diskutuar për përparësitë.

Sipas tij, puna e SPAK në luftën kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit është thelbësore në rrugën drejt BE.

“Sot takova drejtoreshën e BKH-së znj. Aida Hajnaj për të konfirmuar mbështetjen e BE-së dhe për të diskutuar përparësitë e Byrosë. Luftimi i krimit të organizuar dhe korrupsionit vazhdon të jetë një përparësi kryesore për dhe në rrugën e tij të pranimit. Puna e SPAK është thelbësore për të ndjekur këtë qëllim vendimtar.”

Postime të ngjashme

Rama e thotë sërish: Bluzat e bardha do të kenë rritjen më të madhe të pagave në histori

admin

Kush janë dy trafikantët që ndihmoi ish kreu i OFL-së përmes mesazheve të kriptuara

admin

Një vit pas tërmetit, Xhaçka: U ringritëm edhe më të fortë, i paharruar kujtimi i viktimave!

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...