Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Pas takimit me Hajnajn, Soreca: Lufta kundër krimit të organizuar vijon të jetë përparësi

Ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca është takuar këtë të mërkurë me kryetaren e Byrosë Kombëtare të Hetimit, Aida Hajnaj.

Përmes një postimi në “Twitter”, Soreca shkruan se gjatë takimit i ka konfirmuar Hajnajt mbështetjen e BE-së, si dhe kanë diskutuar për përparësitë.

Sipas tij, puna e SPAK në luftën kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit është thelbësore në rrugën drejt BE.

“Sot takova drejtoreshën e BKH-së znj. Aida Hajnaj për të konfirmuar mbështetjen e BE-së dhe për të diskutuar përparësitë e Byrosë. Luftimi i krimit të organizuar dhe korrupsionit vazhdon të jetë një përparësi kryesore për dhe në rrugën e tij të pranimit. Puna e SPAK është thelbësore për të ndjekur këtë qëllim vendimtar.”

Postime të ngjashme

Edi Rama: Partia Socialiste merr 74-78 mandate

N E

Edi Rama prezenton masterplanit e portit të Durrësit

N E

Monika Kryemadhi: Emigrantët po kthehen të votojnë për ndryshim

N E

Trupat dhe tanket amerikane zbarkojnë në Shqipëri

N E

Basha: Rama e ka kuptuar se shumica dërrmuese e shqiptarëve duan ndryshim!

N E

ish-ambasadori Islam Lauka: Shqiptarët nuk kanë fuqi për tu bashkuar

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...