Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Pas Tom Doshit një emër tjetër ‘non grata’ në zgjedhje?/ Yuri Kim: Në fund të ditës së sotme… jam në bisedime për diçka shumë të rëndësishme për një emër tjetër…

Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim është pyetur nga gazetarët për pastrimin e listave të kandidatëve në zgjedhjet e 25 prillit. Ajo edhe një herë ka përsëritur apelin e mëparshëm duke thënë se kjo gjë nuk kërkohet nga SHBA por listat e pastra pa kandidatë të inkriminuar i meriton populli shqiptar.

Ndërkohë që paralajmëroi edhe diçka të rëndësishme që do të japë në fund të ditës së sotme, lidhur me këtë çështje.

Pyetje: Ju keni publikuar dokumentin kur flitet për emrin e Tom Doshit, po në Durrës, a ka ndonjë deputet që nuk duhet të kandidojë në zgjedhje?

Yuri Kim: Jam në bisedim për një çështje që është shumë e rëndësishme dhe në fund të ditës mund të them diçka edhe për këtë gjë.

Postime të ngjashme

Situata me zjarret në Shqipëri

D V

Përhapja e zjarreve/ Rama nxjerr videon: Zmbrapset furia e flakëve drejt Llogarasë

D V

Shqipëria kërkoi ndihmë, Holanda dërgon dy helikopterë dhe 47 ushtarë

D V

Kryebashkiaku i Gjirokastrës: Nëse është e nevojshme do të përdorim forcën për evakuimin e banorëve

D V

Shqipëri, ​99 raste të reja me COVID-19

D V

Vlorë, banesa përfshihet nga flakët

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...