Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Pasdite bomba, paradite vaksina – Izraeli ndihmon Palestinën

Këtë mëngjes, u bë jehonë si një lajm urgjent se Izraeli kishte granatuar përsëri Rripin e Gazës, e cila është nën kontrollin e Palestinës. Dhe tani një tjetër ka mbërritur – ata po dërgojnë vaksina.

Sipas informacionit të fundit të botuar në Twitter nga një gazetar izraelit, Izraeli ka vendosur të dërgojë midis një dhe 1.4 milion vaksina të coronavirusit për palestinezët.

Në kthim, Izraeli do të marrë të njëjtën sasi të vaksinave të reja Pfizer gjatë shtatorit dhe tetorit të këtij viti, u njoftua në Twitter.

Pas pak, postimi u fshi dhe më pas lajmi u botua nga AFP-ja Më herët këtë mëngjes, forcat izraelite goditën Rripin e Gazës, për të cilin ata pretendojnë se është nën kontrollin e militantit Hamas.

Nga ana tjetër, media palestineze pretendon se bombat ranë mbi objektet civile. /Telegrafi/

Postime të ngjashme

Turqia evakuon turistët e tronditur nga zjarret në Bodrum

D V

Prokurorët kryesorë amerikanë goditen nga hakerët, dyshohet se janë rus

D V

Mijëra persona protestojnë në Francë kundër pasaportës shëndetësore të COVID-19

D V

Vaksina ruse ‘Sputnik V’, problemi më i ri i Italisë

D V

Shkon në gjashtë numri i viktimave nga zjarret në Turqi

D V

Erdogan: Vazhdojnë përpjekjet për shuarjen e 14 zjarreve pyjore

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...