Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Pasi që spitali ishte i mbushur me pacientë të prekur me Covid-19, gruaja nga Meksika sjellë në jetë djalin në mes të rrugës

Një 28-vjeçare nga Meksika është detyruar ta sjellë në jetë foshnjën e saj në hyrje të spitalit në pjesën jugore të Meksikës, pasi që spitali në të cilin ishte nisur ajo ishte plotë me pacientë të prekur me COVID-19.

Ajo kishte pritur 10 minuta para spitalit, pas tentimeve të dështuara të partnerit të saj për ta bindur personelin që ta pranojnë, transmeton Telegrafi.

Personeli mjekësor i kishin thënë familjes së saj që të pret para spitalit që ishte i mbushur me pacientë të prekur me COVID-19, kurse në video shihet se si mjekët dhe infermieret e rrethojnë gruan që sjell në jetë djalin.

Në video shihet se si në një moment shihet se si e mbështjellin foshnjën me batanije dhe e fusin me shpejtësi në spital.

E ëma dhe fëmija i saj i pestë janë në gjendje të mirë shëndetësore, ka bërë të ditur ministria e Shëndetësisë.

Postime të ngjashme

Ushtria amerikane do të largohet deri në fund të vitit nga Iraku

D V

Nju Jorku rrit përpjekjet për nxitje të vaksinimit

D V

Partitë nga Republika Sërpska bojkotojnë institucionet e Bosnjës për shkak të mohimit të gjenocidit

D V

OKB bën thirrje për ulje të tensioneve në Tunizi

D V

Dy gra zyrtarizojnë martesën në Mal të Zi

D V

Protestuesit bërtasin “Vdekje diktatorit” në Teheran

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...