Shqipëri

Pasojat e motit të keq në Bulqizë, rrëzohet disa pemë dhe shkëputet energjia elektrike

Zhurnal Ads

Gjatë natës dhe mëngjësit të sotëm, i gjithë rrethi u Bulqizës është përfshirë nga reshje të dendura e shoqëruar me erë të fortë.

Për pasojë gjatë natës ka pasur ndërprerje të energjisë elektrike.

Gjithashtu era e fortë nuk ka kursyer as pemët në rrugën Qytet i Vjetër-Qytet i Ri ku siç shihet dhe nga pamjet janë rrëzuar disa pemë duke rrezikuar edhe jetën e qytetarëve.

Burime bëjnë me dije se në disa njësi administrative të Bulqizës mungon akoma energjia elektrike. Sipas parashikimit të motit, moti i keq do të vazhdojë gjatë gjithë fundjavës.

Postime të ngjashme

20 pacientë me koronavirus të trajtuar me plazmën e gjakut

admin

Ekonomia shqiptare gjatë pandemisë, Guvernatori i BSH mbledhje me misionin e FMN: Lehtësimi i masave krijoi premisa që efekti të vijë drejt reduktimit

admin

E quajti ‘qen bir qeni’, Rama: Ilir Meta ka qenë ‘tap’ Ka hallin e ndërmarrjes private të zonjës së parë, LSI-në

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...