Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Pasojat e motit të keq në Bulqizë, rrëzohet disa pemë dhe shkëputet energjia elektrike

Gjatë natës dhe mëngjësit të sotëm, i gjithë rrethi u Bulqizës është përfshirë nga reshje të dendura e shoqëruar me erë të fortë.

Për pasojë gjatë natës ka pasur ndërprerje të energjisë elektrike.

Gjithashtu era e fortë nuk ka kursyer as pemët në rrugën Qytet i Vjetër-Qytet i Ri ku siç shihet dhe nga pamjet janë rrëzuar disa pemë duke rrezikuar edhe jetën e qytetarëve.

Burime bëjnë me dije se në disa njësi administrative të Bulqizës mungon akoma energjia elektrike. Sipas parashikimit të motit, moti i keq do të vazhdojë gjatë gjithë fundjavës.

Postime të ngjashme

Mbi 912 mijë vaksinime në Shqipëri

Dafina Vidishiqi

Gjykata Kushtetuese pezullon gjykimin për zgjedhjet e 30 qershorit, do i drejtohet Komisionit të Venecias

Dafina Vidishiqi

Holanda lejon lëvizjen e lirë për shtetasit shqiptarë nga nesër

Dafina Vidishiqi

Rama: Dështoi BE me Ballkanin. Takimi në Shkup pas refuzimit nga BE

Dafina Vidishiqi

Kakavija hapet për autobusët e udhëtarëve nga Shqipëria

Bekim Laçi

Wizz Air sjell avionin e pestë në Rinas: Nisin fluturimet direkte drejt Barcelonës dhe Köln

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...