Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Pastrohet deponia në Momin Potok

Shkup, 3 tetor – Shërbimet komunale të Komunës së Karposh pastruan një deponi tjetër ilegale, në Momin Potok, përgjatë rrugës kryesore pranë zonës industriale.

Mbeturinat më të mëdha u pastruan, gjë që përbënte një kërcënim për mjedisin në pjesën periferike të komunës.

Aksioni përfshiu mekanizimin e NP “Higjiena Komunale” – Shkup, dhe mbeturinat u depozituan siç duhet në deponinë Drislla.

Ne u bëjmë thirrje të gjithë qytetarëve dhe kompanive që të hedhin siç duhet mbeturinat shtëpiake, elektronike. Të gjitha informacionet dhe numrat e telefonit për asgjësimin e duhur të mbetjeve janë publikuar në faqen e internetit të komunës Karposh (lidhja: https://bit.ly/36uLHxu).

Postime të ngjashme

Takimi i dytë i Osmanit dhe Stoevit në Antalia

Dafina Vidishiqi

PDSH me Sadi Bexhetin synon fitoren në Tetovë

Dafina Vidishiqi

Komuna e Jegunovcës pa menaxhim me mbeturinat, në hyrje të fshatrave ju “mirëpresin” deponitë e egra

Dafina Vidishiqi

ESHS-Maqedoni: Vitin e kaluar kanë vdekur 25.775 persona, 10.9 përqind prej tyre nga coronavirusi

Dafina Vidishiqi

Prizreni dhe Tetova do të lidhen me tunel!

Dafina Vidishiqi

BE heq zyrtarisht kufizimet për qytetarët e Maqedonisë e Veriut (VIDEO)

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...