Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Pastruesja tërhiqet nga puna dhe lë një ‘shënim të fuqishëm’ rreth shefit ‘të tmerrshëm’, ditën e fundit

Disa njerëz kanë marrëdhënie të mrekullueshme me shefat e tyre, të tjerët nuk janë aq “adhurues të mëdhenj” të tyre dhe disa madje edhe e shohin veten të frikësuar kur hyjnë në zyrë.

Por ndërsa ne kemi nevojë për punët tona për pagë, një numër të punonjësve shpesh u duhet ta tejkalojnë “krizën” dhe të vazhdojnë punën e tyre.

Dhe një fotografi që tregon shënimin e saj është shpërndarë që atëherë në rrjetet sociale, ku është bërë virale.

Aty shkruan: “Përshëndetje zonja, nesër do të jetë pastrimi im i fundit për HSBC. Unë kam bërë gati një kovë me materiale pastrimi për pastruesin tjetër kushdo që të jetë”.

“Unë e kam lënë punën [emrin e menaxherit] pas mënyrës se si më qortuat, nuk ishte asgjë më shumë se agresive dhe mizore, por kjo është një reflektim mbi karakterin tuaj, jo timin”.

Më tej ajo ka vazhduar: “Kështu që, ju lutem të gjithëve mbajeni mend: Në një botë kur mund të jesh gjithçka, bëhuni i sjellshëm. Sepse të gjithë nuk jeni më të mirë se pastruesi”.

Postime të ngjashme

Pitbulli që qesh gjatë gjithë kohës bëhet viral në internet

S.B.

Zbulohet fosil i një dinozauri të ri rreth 200 milionë vjeçar

Z H

Ballkoni i mbushur me vizitorë shembet mbi shkëmbinjtë poshtë në një shtëpi me qira të plazhit Malibu – dëshmitari rrëfen ngjarjen

S.B.

Shtëpitë dhe ndërtesat me dizajne interesante

S.B.

Balena tri metërshe ngec në lumin Thames të Londrës, ekspertët i kalojnë orë të tëra për ta liruar

S.B.

“Pushtimi” i papagallëve të bardhë, qyteza australiane shpesh vizitohet nga “mysafirë të paftuar”

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...