Agjencia Zhurnal.mk
Kuzhina

Patate me mish pule dhe lëng portokalli

Përbërësit:

  • 1 pule,
  • 1 kg patate,
  • 1 gote me lëng portokalli,
  • gjysmë gote vaji,
  • piper.

Përgatitja:
Vendosim pulën që ta ziejmë. Presim patatet në forme kubiku. Shtrydhim 2 ose 3 portokall (në shtrydhëse). Heqim pulën nga zierja. Hapim vend tek patatet për të vendosur pulën që të piqet bashkë me patatet. Kur mbaron pjekja, ju këshillojmë qe ti lini pak patatet të mpiksen dhe të marrin aromën e lëngut të portokallit.

Ju beftë mirë!

Postime të ngjashme

Omletë spanjolle

S.B.

Recetë origjinale për hallvë liri: Ëmbëlsirë për të gjitha kohërat!

S.B.

Bakllavë e shpejtë

S.B.

Qebapë në hell nga mishi i bluar i qengjit

S.B.

Tortë me më shumë çokollatë: Ka shije të mrekullueshme!

S.B.

Djathanik i ëmbël: Nuk do t’jua marrë mendja se sa do t’ju pëlqejë shija e kësaj piteje!

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...