Patate në mënyrën portugeze: Nuk keni provuar më të shijshme akoma!

Garniturë perfekte për çdo mish

 

Përbërësit:

– 4 patate të madhësisë mesatare;
– gjalpë,
– kripë;
– rozmarinë;
– speci i tharë, sipas dëshirës;
– piper sipas dëshirës.

Përgatitja:

Lani lëvoren e patateve dhe hidhni në një tenxhere me ujë dhe zieni në avull, derisa të bëhen të buta.

Nxirrni dhe vendosni në një enë për pjekje. Rrafshoni me një gotë.

Mbi çdo copë vendosni gjalpë. Qitni kripë, piper dhe rozmarinë dhe spec të kuq.

Piqni patatet në furrë të nxehur në 200 gradë Celsius derisa të skuqen.

Ju bëfshin mirë!

Related posts

Si të përgatisni bobollaqe, pjata karakteristike gjirokastrite që i ka rezistuar kohës

D V

Fasule pllaqi në furrë me djathë të bardhë dhe spinaq

D V

Kadaif: Një recetë e vjetër për një ëmbëlsirë të shijshme shtëpiake

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More