Agjencia Zhurnal.mk
Kuzhina

Patate të mbushura në formë krepash: Do të jetë një shujtë që vështirë se do ta harroni!

Zhurnal Ads

Nëse ju pëlqen të gatuani, kjo është receta për ju

Përbërësit:

– 7 patate;
– 1 qepë;
– 500 gramë mish viçi;
– 25 gramë gjalpë;
– 160 gramë miell;
– 1 vezë;
– kripë;
– piper;
– pak vaj.

Përgatitja:

Zieni patatet dhe më pas gatuani brumin nga patatja e zier, duke shtuar vezën, gjalpin, miellin, kripën dhe piperin.

Përgatitni mbushjen duke skuqur mishin dhe qepën në një tigan.

Bëni krepa të mbushura, duke mbështjellë mishin dhe duke mbushur pak brumë.

Skuqini krepat në një tigan në pak vaj. Shërbeni të ftohura.

Mit Rindfleisch gefüllte Kartoffelpuffer

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Gabimet më të zakonshme që bëni kur gatuani pica në shtëpi

S.B.

Krem-supë me brokoli, një kënaqësi e shijshme me pak kalori

S.B.

Truk i mahnitshëm: Bananen e gjelbër ta bëni perfekt të pjekur për 30 sekonda!

S.B.

Makarona me mish toni

S.B.

Çokollatë e dendur dhe e ngrohtë italiane, e mrekullueshme për ditët e festave!

S.B.

Patate fenomenale dhe të shijshme me kungullesha

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...