Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Pato ëndërron të kthehet te Milani

Zhurnal Ads

Sulmuesi brazilian, Alexandre Pato ka zbuluar se ëndërron të kthehet te skuadra e Mialnit. Ai ka thënë se bashkë me Zlatan Ibrahimoviqin do të krijonin një dyshe të shkëlqyeshme. 31-vjeçari ka qenë pa klub që kur u lirua nga Sao Paulo verën e kaluar, ndërsa për Milanin ka luajtur gjashtë sezone.

“Unë kam kujtime të bukura, ne po flasim për 150 ndeshje, 63 gola, një titull të kampionit dhe një Superkupë”, ka thënë Pato për “La Gazzetta dello Sport”. “Do të ishte një ëndërr të kthehesha sërish në klubin e zemrës. Me Ibrahimoviqin do të ishim një dyshe e shkëlqyeshme”, ka shtuar Pato. Pato 31-vjeçar pas largimit nga Milani ka bërë karrierë edhe te Chelsea dhe Villarreali. Ka luajtur edhe për disa klube në Brazil dhe Kinë.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Lampard: Edouard Mendy është tashmë portieri i parë

admin

Hamilton ende nuk ka vendosur për të ardhmen

Z H

Loftus-Cheek është huazuar te Fulhami

admin

Zidane: Do të jetë një tjetër betejë në Milano

E.E.

Përdhunoi në grup një shqiptare, dënohet me 9 vite burg Robinho

T E

Greqia – Kosova: Dardanët ende në kërkim të fitores së parë në vitin 2020

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...