Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Paul McCartney incizoi albumin e ri gjatë karantinës

Zhurnal Ads

Ish-anëtari i Beatles, Paul McCartney, regjistroi një album solo gjatë bllokimit nëntë-javor të Britanisë, duke nisur nga marsi, si pasojë e Covid-19.

“Po bëja thjesht shaka, duke mos dyshuar kurrë për asnjë sekondë se ky do të ishte një album”, theksoi ai.

Albumi titullohet “McCartney III” dhe disa nga këngët etiketohen si “jehonë pandemike”.

Paul theksoi se optimizmi i tij u frymëzua nga mënyra se si prindërit e tij u përballën me bombardimet në Liverpool gjatë Luftës së Dytë Botërore.

“Ata u mbijetuan bombardimeve dhe humbjes së njerëzve dhe megjithatë dolën prej saj me një frymë të pabesueshme. Unë isha ai që i kujtova vetes, dhe kushdo që dëgjonte, se duhet të kuptosh gjërat e mira dhe të kapërcesh pandeminë”, tha ish anëtari i Beatles.

Albumi do të dalë në treg më 11 dhjetor dhe përfshin një version të rishkruar të një kënge të pa publikuar nga fillimi i viteve ’90.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Eni Koçi dhe Fisnikët sjellin baladën “Lamtumirë”

S.B.

Dhjetë kanalet e YouTube-it më të klikuara dhe që fituan më së shumti gjatë vitit 2020

S.B.

Nora Istrefi vë në pah hiret trupore në fustanin provokues

S.B.

Aktori Cameron Douglas bëhet baba për herë të dytë

S.B.

Bebe Rexha vazhdon të kritikohet nga fansat për shtimin në peshë: Unë ha dhe e dua ushqimin

S.B.

Në festën e ditëlindjes së 25-të të Kendall Jenner nuk respektohen masat antiCOVID

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...