Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Paunovski: Kërkuam punësimin e 20 inspektorëve, por na thanë që duhet të kursehet

Shkup, 14 tetor, zhurnal.mk – Me resurset e disponueshme patjetër duhet ta përfundojmë këtë vit me qëllim që më mirë të ballafaqohemi me situatën e krijuar të koronavirusi. Kështu sot deklaroi drejtori i Inspektoratit shtetërorë të tregut, Stojko Paunovski në pres konferencë në Qeveri, transmeton Zhurnal.

“Ne kërkuam të punësohen 20 inspektorë të ri, por nga Ministria e Financave na refuzuan dhe na thanë që duhet të kursehet. Unë besoj se qeveria do të na dalë në ndihmë vitin e ardhshëm. E di që është vështirë, por besojë se gjithë së bashku do ti përfundojmë obligimet e punës ashtu siç duhet”, tha Paunovski.

Postime të ngjashme

Eurodeputetët drejtuar Shkupit dhe Sofies, largohuni nga debatet historike

N E

Analizë – Drejtësia në RMV-të / Funksionarët amnistohen të tjerët dënohen!

R Zh

Mund të vazhdohet ora policore

N E

Spasovski: Hetimi për rastin “Sozia” do të zgjerohet

N E

Vuçiq emëron Nevena Jovanoviq si ambasadore të Serbisë në Maqedoninë e Veriut

N E

Xhaferi: Kuvendi duhet të zhbllokohet pa kushtëzime dhe ultimatume

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...