Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Pavarësisht përplasjeve, në AAK thonë se Qeveria është stabile

Zhurnal Ads

Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi, ka thënë se fakti që kanë kaluar më shumë se 51 ditë që është ministër tregon se Qeveria është stabile dhe vazhdon mandatin e dhënë.

Selimi ka radhitur edhe disa nga punët që i kanë bërë si ministri teksa theksoi se ka ende shumë punë për t’u bërë.

“Kanë kaluar më shumë se 51 ditë që do të thotë se qeveria është stabile. Pra vazhdon të qeverisë me mandatin që i ka dhënë Kuvendi. Rezultatet në Ministrinë e Drejtësisë janë evidente, ne kemi respektuar agjendën legjislative dhe kemi shtyrë disa ligje të cilat janë të domosdoshme si Kodin Civil, që është një punë madhore që është bërë”.

“Ka ende shumë punë për të bërë, por shohim e bëjmë”, deklaroi Selimi

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Laboratori në Mitrovicë/ Zyrtari serb: E hapi Vuçiçi!

S.B.

Rama në vizitë zyrtare në Shtabin Suprem të Forcave Aleate të Evropës

B M

I riu kosovar me vajzën 6 muajshe vdesin në një aksident në Gjermani

T E

SHSKUK shpreh ngushëllime për vdekjen e infermieres Luljeta Statovci

S.B.

Tahiri: Sot në tri takime do të flasim për nevojën e shpejt të liberalizimit të vizave për Kosovën

admin

Veliu: Ende nuk është zgjedhur drejtori i policisë, procesi vazhdon

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...