Pavarësisht që vazhdimisht kollitej gjatë takimit me ministrat e kabinetit, Putin pretendon se nuk është infektuar me COVID-19

Videoja e presidentit rus Vladimir Putin duke u kollitur gjatë një takimi virtual me ministrat e Kremlinit, është publikuar vetëm një ditë pas incidentit që e “detyroi” atë të mohoj se është infektuar me COVID-19.

 

Megjithatë kollitja e tij ka nxitur dyshime se lideri rus nuk po merr pjesë nëpër samite pikërisht për shkak të gjendjes së tij shëndetësore.

69-vjeçari mundohej të bindte ministrat e tij se është mirë dhe se ka mjaftueshëm antitrupa, duke “fajësuar” ajrin e ftohtë për kollën.

Ishte politikania Valentinna Matviyenko, e cila i tha se kolegët ishin të brengosur për gjendjen e tij shëndetësore.

Madje ai nuk ka marrë dozën e dytë të vaksinës anti-COVID, duke pretenduar se ka përqindje të madhe të antitrupave. 

Related posts

Çfarë është C.1.2, varianti i ri Covid-19 në Afrikën e Jugut – pse u dha një alarm dhe a duhet të shqetësohemi?

D V

Pyjet e Amazonës po humbasin 800 hektarë në ditë – të reagohet shpejt ose do të jetë vonë!

D V

Vdes i ushtari i fundit nga çlirimtarët e Aushvicit

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More