Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

PayPal hapet për kriptovalutat dhe Bitcoini “fluturon”

PayPal hapet për kriptovalutat dhe Bitcoini “fluturon” duke kaluar natën e kaluar në nivelin më të lartë që nga korriku 2019 me 12 854 dollarë.

Mbështetja e kompanisë së shërbimeve financiare është në fakt një injeksion i ri i besimit për monedhat digjitale, të cilat janë rikthyer në modë me pandeminë që ka kufizuar përdorimin e parave të gatshme në favor të pagesave elektronike.

Ky fenomen gjithashtu ka tërhequr interesin e bankave qendrore, me BQE që shqyrton mundësinë e një euroje digjitale.

FED është më e kujdesshme. Banka qendrore e SHBA-së po vlerëson përfitimet e një monedhe digjitale, por ende nuk ka vendosur për këtë.

“Kjo është një nga fushat ku është më e rëndësishme për SHBA të jenë sa më eficente, sesa të jenë të parët”, theksojnë ekspertët e FED/ANSA.

Postime të ngjashme

Thyhet rekordi i ndjekësve në “Twitch”

S.B.

Facebook nuk punësoi persona me ngjyrë sepse ata nuk ishin një ‘kulturë e përshtatshme’ për ta

S.B.

Age of Empires IV po vjen, tashmë me një lojë të re

S.B.

Facebook fshiu përkohësisht faqen zyrtare të qytetit francez Bitche

S.B.

Fotografitë e para tregojnë Samsung Galaxy S21 “Fan Edition”

S.B.

iPhone 11 Pro me “logo të gabuar” nga Apple shitet për 2,700 dollarë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...