Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

PD bën publike emrat e kandidatëve për qarkun e Durrësit, votohet nesër

Anëtarët e Partisë Demokratike të qarkut Durrës do t’i drejtohen ditës së shtunën votimeve për të përzgjedhur kandidatët për deputet për zgjedhjet e 21 prillit.

PD-ja ka bërë publike emrat e 45 kandidatëve për këtë qark që është ndarë në katër degë s, të Durrësit,Shijakut, Krujës dhe Fushë-Krujës.

Postimi i plotë:

Durrësi voton të shtunën kandidatët potencialë për deputë të PD. Publikihet lista me 45 emra në të gjithë qarkun

Demokratët e Qarkut të Durrësit do të votojnë të shtunën për kandidatët e propozuar nga anëtarësia, të cilët kanë kaluar filtrin paraprak të verifikimit nga Komisioni i Vlerësimit të Kandidatëve. Qarku i Durrësit, me 14 mandate, ka një numër të madh kandidatësh potencialë për deputetë. Në garën e parë tek anëtarësia janë 45 emra, të ndarë në 4 degë. Demokratët kanë të drejtë të votojnë listën në bllok ose të kontestojnë një emër.

Dega Durrës

 1. ARDIAN MUKA
 2. ARJAN DEDEJ
 3. ARLIND BOSHKU
 4. ARMAND TELITI
 5. ARTION BAJRAMAJ
 6. BLERINA REÇI (XHAKOLLI)
 7. DEJANA BURGIA
 8. EDLIRA DEVOLLI
 9. EDMOND HOXHA
 10. ERALD DERVISHI
 11. ERZEN LACI
 12. FATBARDHA KADIU
 13. FLORID SHAZIVARI
 14. GAZMEND OKETA
 15. IGLI CARA
 16. IVO JORGONI
 17. MANJOLA LUKU
 18. MERITA DAKOVELLI CELA
 19. MIRELA SHALA
 20. NASILD ALIKAJ
 21. NERITAN GOLJA
 22. OERD BYLYKBASHI
 23. PELLUMB BERISHA
 24. REDI MYSHKETA
 25. RISELDA KALIA
 26. SOKOL KAPIDANI
 27. XHORXH ALEKSI

Dega Shijak

 1. AGIM BAÇI
 2. ARDIAN KOKOMANI
 3. ARJETA KECI
 4. EVEREST VARAKU
 5. REDI VARAKU

Dega Fushë-Krujë

 1. ALBAN KARAJ
 2. AULON KALAJA
 3. BILAL STAFUKA
 4. ISMET MAVRIQI
 5. QAMIL BABASI
 6. SULEJMAN ULLIRI

Dega  Krujë

 1. AGIM KODRA
 2. BENARD BALLA
 3. BLEDI KASMI
 4. ILIR GOCI
 5. MERITA BAKIU
 6. SELMAN TEMA
 7. ZENEL MAJA

Pas përfundimit të procesit të konsultimit me anëtarësinë, kandidatët e konfirmuar i nënshtrohen vlerësimit përfundimtar të Komisionit në fazën e tretë. Anëtarët e komisionit votojnë bazuar, kryesisht, në vlerësimin e performancës politike të kandidatit dhe mundësinë e maksimalizimit të votës. Pas këtij vlerësimi përfundimtar, lista me kandidatët që kalojnë fazën e tretë i dorëzohet për vendimmarje finale Kryesisë së Partisë Demokratike.

Postime të ngjashme

Edi Rama: Partia Socialiste merr 74-78 mandate

N E

Edi Rama prezenton masterplanit e portit të Durrësit

N E

Monika Kryemadhi: Emigrantët po kthehen të votojnë për ndryshim

N E

Trupat dhe tanket amerikane zbarkojnë në Shqipëri

N E

Basha: Rama e ka kuptuar se shumica dërrmuese e shqiptarëve duan ndryshim!

N E

ish-ambasadori Islam Lauka: Shqiptarët nuk kanë fuqi për tu bashkuar

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...