Agjencia Zhurnal.mk

PD dorëzon kallëzimin për Unazën e re

Tiranë, 20 nëntor – Ashtu siç ishte paralajmëruar Partia Demokratike ka depozituar sot kallëzimin penal për projektin e Unazës së Re.

Duke folur për mediat ish- deputeti Klevis Balliu tha se Prokurori duhet të nisë menjëherë hetimet për çështjen dhe të pezullojë punimet në zonë.

“Sot bëmë kallëzimin penal për genocidin te Unaza e re. Ky projekt ka për qëllim vjedhjen, kullat. Të gjitha aferat korruptive dhe shkeljet e kësaj qeveria sot janë faktuar. Prokuroria të nisë hetimet dhe të pezullojë punimet te Unaza e re .

Këtu bëhet fjalë për jetë njerëzish. Menjëherë të nisin veprimet nga Prokuroria. Urgjent, pasi nëse prokuroria nuk vepron i bie që këta presin hyrje te ato pallate atje”, tha balliu.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

XH.I

Lajmet e fundit

Loading...