Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

PD, Komisioni dorëzon 326 kandidatë. Kryesia do përzgjedhë 140 prej tyre për zgjedhjet e 2021-shit.

Zhurnal Ads

Komisioni i Vlerësimit mbylli përzgjedhjen e kandidatëve për deputetë, teksa do i dorëzojë Kryesisë 326 emra për kandidatë për deputet.
Kjo ishte faza tre, pas një të anëtarësisë dhe dy të Komisionit të Vlerësimit.

Tashmë vendimtare do të jetë vota e Kryesisë së PD që do të zgjedhë 140 kandidatët finalë.

Janë të paktën deri më tani 80% e kandidatëve janë ngalista me 326 emra të Komisionit të Vlerësimit, kurse Kryesia dhe kryetari kanë tashmë të drejtën e propozimit të 20% të emrave për kandidatë.

Në fund Kryesia voton dhe zgjedh 140 kandidatët me të cilët PD do të dalë në zgjedhjet e 25 prillit 2021.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

EMRAT/ Të dënuar për trafik droge dhe organizatë kriminale, arrestohen 2 persona në Durrës

S.B.

Ministrja Balluku: Rihapet gara për Aeroportin Ndërkombëtar të Vlorës

S.B.

Cakaj: Bashkëpunimi rajonal pjesë thelbësore për ta përshpejtuar anëtarësimin në BE

E.E.

Vlorë/ Kultivonin drogë në pyll, arrestohen pesë persona, mes tyre 4 gra

admin

Soreca: Teksti i kornizës negociuese për Shqipërinë është pranuar nga të gjithë

S.B.

Përmbytjet në Shkodër/ Kryemadhi takon kryebashkiaken Ademi: Duhet të angazhohemi bashkërisht, qeveria të rishikojë buxhetin

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...