Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

PD mbledh sot Kryesinë, zbardhet mesazhi i Bardhit

Pas procesit zgjedhor të 13 qershorit, Partia Demokratike do të mbledhë këtë të premte Kryesinë.

Kryesia e cila do të nisë analizën për zgjedhjet e 25 prillit dhe do të thërrasë Kuvendin Kombëtar më 17 korrik.

Pritet që anëtaret e Kryesisë të vendosin nëse ky Kuvend do të ketë në fokus zgjedhjen e organeve drejtuese të partisë e ndryshimin e Statutit apo jo.

“Të nderuar anëtarë të Kryesisë,

Ditën e premte, datë 18 Qershor 2021, ora 11:00, do të zhvillohet mbledhja e Kryesisë së Partisë, me këtë Rend Dite:

Miratimi i metodologjisë së analizës në nivel Qarku, Dege, Grupseksioni dhe Seksione për maskrën zgjedhore të 25 Prill.

Thirrjen e Kuvendit Kombëtar të Partisë më datë 17 Korrik 2021, dhe miratimi i rendit të ditës së Kuvendit”, është mesazhi që Sekretari i Përgjithshëm, Gazment Bardhi u ka dërguar demokratëve.

Postime të ngjashme

“Para 31 gushtit hapim tunelin e 5″/ Balluku: Brenda vjeshtës lidhet Sauku me Maternitetin e ri!

D V

Rindërtimi në Vaqarr, Rama: Shëmbëlltyrë kuptimplotë e solidaritetit shqiptar

D V

Manastirliu nga Saranda: Vijnë sot 50.000 doza të tjera vaksinash Pfizer, apel për studentët të vaksinohen përpara fillimit të vitit të ri akademik

D V

Richard Grenell për vizitë në Shqipëri, publikon foton me Ramën: Në një Tiranë shumë të nxehtë!

D V

Shpërthimi i bombolës në Velipojë, pas dy vajzave ndërron jetë edhe nëna

D V

Mbetet kritike situata e zjarreve në Vlorë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...