Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

PD refuzon ftesën e Ramës për zgjedhjen e Presidentit të ri: Do vijojmë luftën

Partia Demokratike i është përgjigjur ftesës së kryeministrit Edi Rama, i cili tha se do të konsultohet me demokratët për emrin e Presidentit të ri, pas shkarkimit të Ilir Metës.

Teksa e quajti këtë deklaratë një diversion, selia blu këmbënguli se do të vijojë betejën e saj në mbledhjen e provave dhe të dhënave që dëshmojnë tjetërsimin e vullnetit të shqiptarëve në zgjedhjet e 25 prillit.

Sipas PD-së, Rama po tenton të largon vëmendjen nga krimet zgjedhore përmes manipulimeve.

“Edi Rama është autori i masakrës elektorale dhe tjetërsimit të vullnetit të shqiptarëve për ndryshim. Me qëllim që të largojë vëmendjen ai vazhdon gënjeshtrat, manipulimet dhe diversionet. Vjedhja e zgjedhjeve nga Rama-Doshi-Rakipi e çuan vendin tonë drejt një masakre masive elektorale, ku viktimat janë qytetarët shqiptarë dhe e ardhmja e tyre. Detyra jonë ndaj shqiptarëve është të qëndrojmë të vendosur dhe të luftojmë fort për kthimin e demokracisë në vend. Asnjë diversion nuk do të na ndalë në këtë betejë, duke filluar me shpalosjen e fakteve, provave dhe të dhënave që dëshmojnë pëmasën e plotë të masakrës zgjedhore nga regjimi Rama-Doshi-Rakipi.”

Postime të ngjashme

Njoftohet data e fillimit të shkollave; Ministrja Evis Kushi tregon programin e nxënësve dhe mësuesve

D V

Rama publikon pamjet nga kisha e Shën Premtes në Lukovë: Gati për të pritur vizitorët

D V

Ambasadorja Kim shkon në Vuno, ia shtron me uzo me banorët e fshatit

D V

Policia kontrolle gjatë natës në rrugët e vendit, pezullohen 10 leje drejtimi dhe vendosen dhjetëra gjoba

D V

Shuhen flakët në disa zona në Gjirokastër, policia identifikon dy nga autorët të dyshuar për vënien e zjarrit

D V

Situatë e rëndë në Vlorë, zjarret i afrohen banesave në Dukat të ri

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...