Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

PDK e AAK gjobiten me nga 2 mijë euro në Prizren, për shkelje të masave antiCOVID

Partitë politike janë duke vazhduar mbajtjen e tubimeve pavarësisht situatës me pandeminë.

Mirëpo pavarësisht këtyre tubimeve, partitë politike janë edhe duke u gjobitur nga ana e Inspektoratit.

Së fundmi nga Inspektorati i Komunës së Prizrenit, janë gjobitur me nga 2 mijë euro, Partia Demokratike e Kosovës dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës.

Kështu ka njoftuar përmes një postimi në Facebook, Edon Muçaj, drejtor i Inspektoratit në Prizren.

“Si Drejtori e Inspektorateve kemi një bashkëpunim të madh me inspektorët e AUV e kjo u vërtetua edhe mbrëmë ku pas inspektimit në mbrëmje kemi hasur në një tubim nga subjekti politik PDK, që i shkel të gjitha rregullat dhe ligjet e pandemisë”, ka shkruar Muçaj.

Tutje ai ka u ka bërë thirrje partive politike që të ruajnë shëndetin e qytetarëve.

“2000€ gjobë për AAK. Ruani shëndetin e qytetarëve të Prizrenit!Do të jemi të barabartë për çdo subjekt politik”, ka shkruar Muçaj.

Kujtojmë se këto dy parti kanë marrë dënime edhe në Prishtinë.

Postime të ngjashme

Kjo është gjendja e pritjes në pikat kufitare të Kosovës

D V

Hajdari: Jetësimi i reciprocitetit ndaj Serbisë kërkon organizim të mirë

D V

Zjarret në Kosovë, policia del në terren me topa uji – paralajmëron zjarrvënësit se do të përballen me organet e drejtësisë

D V

Albin Kurti pret ekipin e xhudos në aeroportin “Adem Jashari”

D V

IKSHPK: 48 raste të reja me COVID-19

D V

Përfshirja e prokurores në një audio-incizim, reagon ministrja Haxhiu: Ky skandal sikurse edhe të tjerat nuk guxojnë të na heshtin

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...