Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

PDK e LDK do të udhëheqin me nga dy Komisione Parlamentare

Kryesia e Kuvendit të Kosovës, sot ka mbajtur mbledhjen e rregullt ku është bërë ndarja e Komisioneve Parlamentare.

Nga 14 komisione gjithsejtë, LVV do të udhëheq me 7 prej tyre, PDK do të udhëheq me 2, LDK me 2, kurse Lista Serbe dhe Grupi 6+ do të udhëheqin me nga një komision.

Partia Demokratike e Kosovës do të udhëheq me Komisionin për Ekonomi dhe Komisionin për Mbikëqyrjen e AKI-së.

Lidhja Demokratike e Kosovës do të udhëheq me Komisionin për Integrime Evropiane dhe Komisionin për Mbikëqyrjen e Financave Publike.

Lista Serbe do të drejtojë Komisionin për të Drejtat dhe interesat e Komuniteteve, kurse Grupi 6+ do të udhëheq me Komisionin për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore dhe Personat e Pagjetur.

Postime të ngjashme

Protestojnë infermierët të punësuar për nevoja të pandemisë, nuk u vazhdohet kontrata

Bekim Laçi

Kosovarët janë populli më bamirës në Ballkan dhe ndër 10 popujt më bujar në botë

Zekirija Haxhiu

Emërohet u.d i Drejtorit të Klinikës Infektive

Bekim Laçi

Në Ditën Botërore të Refugjatëve, përurohet Qendra e rinovuar e Azilit

Bekim Laçi

Mblidhet sot kryesia e Kuvendit

Bekim Laçi

Monitorimi i trafikut me dron nga Policia e Kosovës, jep rezultate

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...