Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

PDK-ja kushtëzon pjesëmarrjen në zgjedhjen e presidentit

Ushtruesi i detyrës së kreut të PDK-së, Enver Hoxhaj, i cili në zgedhjet e fundit, ishte edhe kandidat për kryeministër po thotë se subjekti i tij nuk ka votë blanko për presidentin.

“Nuk ka votë bllanko për presidentin nëse nuk na fton Kurti në takim për të zgjedhur kandidat konsenusal”, tha Hoxhaj në Rubikon.

Ai deklaroi se e kanë marrë me shumë seriozitet rezultatin e zgjedhjeve të 14 shkurtit, dhe atë si mesazh të qartë të qytetarëve, ndaj do rikthehen me reforma.

“Rezultatin e zgjedhjeve ne e kemi marrë shumë seriozisht si parti politike dhe këtë rënien në votë, e kemi marrë si mesazh shumë të qartë të qytetarëve”.

Postime të ngjashme

Osmani fton ish-presidentët në takim “për respektim të memories institucionale”

S.B.

Ferat Shala do ta udhëheqë Komisionin për Ekonomi, kërkohet bashkëpunim i mirëfilltë

S.B.

Komisioneri Varhelyi uron Kurtin: Kthimi i perspektivës evropiane në një realitet kërkon vazhdimin e shpejtë të dialogut Kosovë-Serbi

S.B.

Konjufca uron qytetarët për muajin e Ramazanit: Ta bëjmë Kosovën vend më të mirë

S.B.

Bekim Haxhiu: Jam duke e pritur një përgjigje për sigurimin e 1 milion vaksinave brenda tri ditësh

S.B.

Sot mbahet seanca e Këshillit të Sigurimit të OKB-së për Kosovën

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...